Pandémia COVID-19 drasticky ovplyvnila naše pracovné a súkromné životy a prieskum ukázal, že ľudia všetkých vekových skupín trávia viac času s digitálnymi zariadeniami. Okrem toho, že ľudia čelia potenciálne škodlivému modrému svetlu vyžarovanému slnkom, trávia tiež viac času v interiéroch, ktoré sú v súčasnosti vybavené modrými LED diódami emitujúcimi svetlo.

Takmer všetky moderné digitálne zariadenia a LED žiarovky takisto vyžarujú modré svetlo. Ľudské oko nedokáže blokovať viditeľné modré svetlo, takže nadmerné pôsobenie môže prispievať k vnímanej únave očí a rozmazanému videniu.

Okuliare blokujúce modré svetlo dokážu blokovať túto časť modrého svetelného spektra, ktoré môže byť potenciálne škodlivé a rušivé.

Pri predchádzajúcich produktoch, ako je povrchová vrstva ZEISS BlueProtect, sa blokovanie modrého svetla dosahuje aplikovaním povrchovej vrstvy s filtrom modrého svetla na okuliarové šošovky. Pri produkte ZEIS BlueGuard tvoria teraz vlastnosti blokovania modrého svetla prirodzenú súčasť chemického zloženia materiálu šošovky. Okrem blokovania potenciálne škodlivého slnečného UV žiarenia takisto filtruje rušivé digitálne modré svetlo.

ZEIS BlueGuard prináša v porovnaní s filtračnými vrstvami vyššiu absorbciu škodlivého modrého svetla a menej odrazov viditeľných na ploche šošovky, čím poskytuje dokonalé vyváženie ochrany, zrakovej pohody a estetiky.