Central shopping, Nám. SNP 30, Zvolen

V. P. Tótha č. 2088, Zvolen

Meranie refrakčnej hodnoty

Skúsený personál

Meranie dioptrií s maximálnou presnosťou

Pomocou revolučných technológií a práce našich skúsených optometristov dokážeme precízne zmerať váš zrak a odporučiť Vám ideálne okuliarové šošovky a rám. Spoločne vyberieme riešenie, ktoré bude maximálne vyhovovať vašim požiadavkam a určeniu okuliarov či už na prácu, šport, čítanie alebo každodenné nosenie.

Zistite ako bude prebiehať meranie refrakčnej hodnoty v našej optike. V BibieOptik dbáme na to, aby sme Vám poskytli maximálne pohodlie a profesionalitu pri meraní a výbere okuliarových šošoviek alebo rámu.

Profesionálny prístup

Ako postupujeme pri meraní refrakčnej hodnoty?

V prvom rade potrebujeme zistiť niečo o vás, takže začneme krátkym rozhovorom o vašich problémoch s videním do diaľky alebo na blízko.

Nasleduje meranie dioptrických hodnôt oka a zdravotný screening pomocou revolučného prístroja Rodenstock DNEye®

V tomto bode zistíme nasledovné:

Teraz sa začína skutočná práca optometristu. Začneme pri teoreticky najlepších hodnotách dioptrií nameraných v predchádzajúcom bode a postupne sa dopracujeme k hodnotám, pri ktorých budete nielen vidieť najlepšie ako je to možné, ale budú pre vás aj pohodlné. Tento krok je časovo najnáročnejší a môže trvať 20 minút v jednoduchších prípadov, ale aj hodinu v prípadoch náročných.

Jedná sa o známe „sklíčkovanie,“ teda vkladanie sklíčok rôznych hodnôt pred vaše oči a vy musíte povedať, s ktorým sklíčkom pred okom je videnie lepšie. Komunikácia optometristu a klienta je v tomto bode mimoriadne dôležitá, bohužiaľ nikto iný než vy nevie presne ako vidíte.

Meranie sa vykonáva najskôr zvlášť pre každé oko, potom pre obe oči zároveň. Najskôr je vždy potrebné určiť správne dioptrie do diaľky, aj keď nepociťujete žiadne ťažkosti a okuliare do diaľky nakoniec robiť nebudeme.

Aby ste získali detailný a úplný prehľad o stave vášho zraku, vykonáme aj sériu testov zameraných na priestorové videnie, vnímanie kontrastu a farebné videnie.

Správne určiť dioptrie keď sedíte v našom kresle je jedna vec, no nájsť dioptrie, s ktorými dobre vidieť a zároveň v nich viete pohodlne chodiť a „fungovať,“ je niečo úplne iné. Preto vložíme dioptrie namerané v predchádzajúcom kroku do skúšobnej obruby, a vy sa prejdete u nás po predajni aby sme mali istotu, že dané hodnoty sú pre vás pohodlné a nespôsobujé žiadne nepríjemné pocity.

Keď už máme tie správne dioptrie do diaľky, môžeme určiť aj dioptrie na vašu pracovnú vzdialenosť. Štandardne sa hodnoty dioptrií na blízko určujú vo vzdialenosti 40 cm, no tieto nebudú pre vás vhodné ak potrebujete vidieť ostro na PC, prípadne vykonávate prácu na blízko v inej vzdialenosti. Tu naviažeme na to, čo ste nám o sebe prezradili pri úvodnom rozhovore a nájdeme spolu najlepšie riešenie, ktoré vám bude vyhovovať.

Tento krok sa týka len ľudí s presbyopiou a ľudí pociťujúcich diskomfort pri práci na blízko, nie je nutný u každého.

Hotovo

Dostanete predpis s dioptrickými hodnotami do diaľky a prípadne na blízko alebo na pracovnú vzdialenosť a môžete si nechať našimi odborníkmi poradiť, aký okuliarový rám je nielen vhodný pre váš predpis, ale bude vám aj pohodlne sedieť a budete v ňom skvele vyzerať.

Na nás môžete nechať aj výber kvalitných a vhodných okuliarových šošoviek, ktoré budú spĺňať nielen najvyššie estetické kritériá, ale budú vybrané na mieru vám a vašim potrebám.

Vyberte si okuliarový rám z našej exkluzívnej ponuky alebo navštívte jednu z našich predajní.