Central shopping, Nám. SNP 30, Zvolen

V. P. Tótha č. 2088, Zvolen

Typy dioptrických šošoviek

Moderné dioptrické šošovky

Na správnom výbere dioptrických šošoviek záleží

Sme partnerom najlepších svetových výrobcov dioptrických okuliarových šošoviek Rodestock a ZEISS. Náš odborný personál vám pomôže vybrať zo širokej ponuky dioptrických okuliarových šošoviek podľa vašich individuálnych potrieb, či už ide o šoférovanie, prácu s počítačom, šport alebo čítanie.

Pre výber správnych okuliarových šošoviek vám biometricky zmeriame zrak s presnosťou na miktrometer. Pomocou inovatívneho skenera DNEye vám náš personál profesionálnych optometristov vyberie tie správne dioptrické okuliarové šošovky aby sme zaručili najvyššiu kvalitu a pohodlie vášho zraku.

Dokonalé videnie

Typy dioptrických šošoviek

Biometrické šošovky Rodenstock B.I.G. EXACT®

Nová generácia okuliarových šošoviek, ktoré sú vyrábané na základe individuálnej biometrie Vašich očí.

Na základe merania oka DNEye® Scannerom pre výpočet okuliarovej šošovky určujeme biometriu celého oka (meriame niekoľko tisíc dátových bodov a veľké množstvo parametrov každého oka). Tieto biometrické údaje sú vložené priamo do procesu výroby okuliarových šošoviek, čo je v odbore jedinečné.

Výsledok: Najpresnejšie okuliarové šošovky na svete s naostrejším videním v každom smere pohľadu.

Objednajte sa na biometrické meranie zraku a nechajte si vyrobiť najpresnejšie okuliarové šošovky B.I.G. EXACT®

Na blízko aj do diaľky

Progresívne multifokálne šošovky

Progresívne multifokálne šošovky, známe aj ako multifokálne alebo variabilné šošovky, sú typom okuliarových šošoviek, ktoré korigujú presbyopiu. S presbyopiou sa stretnete vtedy keď niekto musí vystrieť ruky aby mohol prečítať napr. časopis.

Presbyopia je vekom podmienený stav oka, pri ktorom sa znižuje schopnosť oka zaostrovať na blízke objekty. Progresívne šošovky obsahujú rôzne dioptrické zóny, ktoré umožňujú plynulé videnie na všetky vzdialenosti- od diaľky, cez strednú vzdialenosť, až po blízko.

Výrobcovia
Progresívne šošovky sú pre vás vhodné vtedy ak:
Uvažujete nad všestrannými okuliarmi?

Navštívte nás a spolu zistíme, či sú progresívne šošovky vhodné aj pre vás.

Ostré videnie

Šošovky do diaľky

Okuliare do diaľky, známe aj ako jednoohniskové alebo monofokálne šošovky, sú jedným z najbežnejších typov okuliarových šošoviek. Korigujú refrakčné chyby oka tak, aby ste mohli zaostriť na vzdialené objekty.

Ťažkosti s videním do diaľky najčastejšie rozoznáte tak, že na zaostrenie vzdialených predmetov niekto musí privrieť oči. Okuliare do diaľky sú vhodné pre ľudí s refrakčnými chybami, ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo astigmatizmus a pre tých, ktorí ešte nemajú presbyopiu.

Výrobcovia
Okuliarové šošovky do diaľky sú vhodné vtedy ak:
Máte zhoršené videnie do diaľky?

Objednajte sa na biometrické vyšetrenie zraku priamo v našej optike a poradíme vám s výberom tých správnych šošoviek pre vás.

Pohodlné videnie

Šošovky na čítanie

Okuliare na čítanie, známe aj ako presbyopické okuliare, sú určené na korekciu presbyopie. Presbyopia je stav oka, pri ktorom sa znižuje schopnosť oka zaostrovať na blízke objekty.

So zníženou schopnosťou zaostriť na blízke predmety sa často môžete stretnúť vtedy ak niekto v snahe zaostriť na blízke predmety prižmúri oči.

Výrobcovia
Okuliarové šošovky na čítanie sú vhodné vtedy ak:
Potrebujete poskytnúť úľavu vašim očiam pri práci na blízko, alebo čítaní?

Dohodnite si vyšetrenie zraku s našim špecialistom na ďalekozrakosť a doprajte vašim očiam primeranú starostlivosť.

Videnie bez podráždenia očí

Šošovky na počítač

Okuliare pre počítač sú okuliare so širokým zorným poľom na blízko a do strednej vzdialenosti. Tento typ šošoviek podporuje prirodzené držanie tela a znižuje tak únavu a strnulosť svalov hornej časti tela.

Okuliare vybavené šošovkami na počítač môžu byť vybavené filtrom modrého svetla. Toto svetlo vyžarujú obrazovky digitálnych zariadení, a o ktorom sa predpokladá, že narúša spánkové cykly a môže spôsobovať únavu očí, “suché” oči a bolesti hlavy.

Výrobcovia
Okuliarové šošovky na počítač sú vhodné vtedy ak:
Pracujete celý deň pred monitorom a chcete poskytnúť vašim očiam pohodlie a úľavu?

Navštívte našu očnú optiku a poraďte sa so špecialistom na okuliarové šošovky.

Aj pre najmenších

Detské šošovky

Detské okuliarové šošovky sú špeciálne navrhnuté šošovky pre deti, ktoré potrebujú korekciu zraku. Sú vyrobené z vysoko odolných materiálov menej náchylných na rozbitie alebo poškodenie. Bezpečnosť šošoviek je na prvom mieste a kvalitné šošovky nepredstavujú pre dieťa hrozbu poranenia oka.

Samotným šošovkám však dodáva charakter jedinečný tvar okuliarov, ktorý sa prispôsobuje detskej tvári a podporí ho v denno-dennom nosení okuliarov.

Detské okuliarové šošovky sú k dispozícii ako:
Výrobcovia
Detské okuliarové šošovky pomáhajú deťom:
Nechajte zrak vašich detí pravidelne kontrolovať

Nechajte zrak vašich detí pravidelne kontrolovať u vášho očného lekára, aby ste včas predišli závažným poruchám zraku. S deťmi staršími než 15 rokov môžete navštíviť aj nás a my im zrak zmeriame špeciálnym prístrojom.

Pohodlie pri vysokom výkone

Športové šošovky

Oční špecialisti neodporúčajú okuliare, ktoré sa nosia pri bežných denných aktivitách, aj na nosenie pri športových činnostiach. Dôvodom týchto odporúčaní sú rozdielne pohyby, odlišné potreby videnia a potrebná ochrana zraku pred intenzívnym vetrom, hmyzom, rýchlo sa meniacimi svetelnými podmienkami atď.

Výrobcovia
Okuliarové šošovky určené pre šport je vhodné zvoliť ak:
Konzultácia so špecialistom

Ak často športujete a vaše okuliare na bežné použitie nespĺňajú nároky na jasné videnie alebo bezpečnosť poraďte sa s našim odborníkom na okuliarové šošovky pre náročné aktivity.

Ostré videnie aj na slnku

Slnečné šošovky

Moderné slnečné šošovky poskytujú ich užívateľovi optimálnu funkčnosť a ochranu pri silnom slnečnom žiarení bez straty ostrého a kontrastného videnia. Bránia prenikaniu škodlivého UV žiarenia do oka alebo na viečka, čím chránia zrak a poskytujú očiam pohodlie aj pri dlhodobom pobyte na slnku.

Výrobcovia
Slnečné šošovky môžu byť:
Podporte svoju individualitu a doprajte si vlastný dizajn slnečných šošoviek

Vyberte si z farebných odtieňov, dizajnov alebo zrkadlových povrchov podľa vašich individuálnych predstáv. Navštívte našu očnú optiku a my vám vytvoríme jedinečné okuliare pre vašu tvár.

Zmeriame vám zrak a vyberieme správne dioptrické šošovky

V našej optike vám bude biometrické meranie zraku vždy vykonávať iba kvalifikovaný personál, ktorý je odborne školený na prácu s najmodernejšími technológiami, ktorými naša očná optika disponuje. Rezervujte si váš termín a nechajte si zmerať zrak profesionálmi.

U nás je meranie zraku vždy: