Čo je to multifokálna šošovka?

Multifokálna,alebo progresívna šošovka je šošovka s plynulo sa meniacou dioptrickou hodnotou. Existuje niekoľko typov týchto šošoviek, ktoré riešia Vaše individuálne požiadavky. Poraďte sa so svojím optikom.

Potrebujete okuliare na blízko? Potrebujete okuliare na diaľku? Vadí Vám neustále striedanie okuliarov? Máte problém s videním na pracovnú vzdialenosť (napr. obrazovka počítača)? V prípade, že používate bifokálne okuliare, ruší Vás prechod pohľadu z diaľky do blízka? Potrebujete často meniť vzdialenosť pozorovaného predmetu (napr. pokladňa, zákazník, pult)? Pokiaľ ste minimálne dvakrát odpovedali áno, Vaše okuliare by mali byť vybavené multifokálnymi šošovkami.

V dnešnej dobe sa používajú multifokálne šošovky už štvrtej generácie. Oproti bifokálnym šošovkám ponúkajú nielen lepšie optické, ale tiež kozmetické prednosti. S multifokálnymi šošovkami je zaručené ostré videnie vzdialeností od blízka až po diaľku. Nie je tu žiadna deliaca línia, šošovka je nenápadná a na prvý pohľad neprezradí Váš vek.

Neviete si predstaviť ako sa pozerá cez multifokálne okuliare alebo si nie ste istý, či by ste si na ne zvykli?
V skúšobnej obrube vám predvedieme pohľad cez multifokálne okuliarové šošovky a budete mať vo všetkom jasno.
Odporúčame progresívne šošovky značky Rodenstock.