Predstavujeme nový skener DNEye – najpresnejšie individuálne meranie zraku.

Každé oko je jedinečné. V skutočnosti sú vaše oči rovnako individuálne ako vaše odtlačky prstov. Vaše oči sa líšia nielen predpisom (dioptriami), ale aj malými rozdielmi v tvare a veľkosti. Práve tieto malé rozdiely, tzv. „odchýlky (aberácie) vyššieho rádu“ môžu znížiť presnosť videnia pri drobných prácach alebo spôsobiť oslnenie protiidúcimi autami pri jazde v noci.

V BIBIE-OPTIK sme hrdí na poskytovanie najvyššej úrovne odborných služieb. Preto vám s radosťou oznamujeme, že pri vašej ďalšej návšteve zistíte, že naše služby sa posunuli zase o stupienok vyššie.

Pri vašom ďalšom meraní zraku budú môcť naše skúsené optometristky použiť náš nový skener Rodenstock DNEye na digitálne skenovanie presného tvaru vášho oka. Biometrické merania nám umožňujú prispôsobiť každú šošovku vašim očiam a korigovať tak váš predpis, ako aj jemnejšie nedokonalosti (aberácie vyššieho rádu), ktoré nie je možné korigovať bežnými šošovkami.

Tým sa zlepší priehľadnosť, zníži sa oslnenie pri jazde v noci a váš zrak sa ešte viac zostrí pri vykonávaní drobných prác, čím sa maximalizuje váš osobný zrakový potenciál.

Technológia nenahrádza zručnosti a skúsenosti nášho profesionálneho personálu, ale vďaka tejto novej technológii budeme o vašich očiach vedieť ešte viac a vaše ďalšie okuliare budú lepšie než kedykoľvek predtým.

A čo všetko vieme zistiť o vašom oku?

  • aberácie nižšieho a vyššieho rádu do diaľky
  • aberácie nižšieho a vyššieho rádu na blízko
  • veľkosť zrenice pri zhoršených svetelných podmienkach do diaľky
  • veľkosť zrenice pri zhoršených svetelných podmienkach na blízko
  • veľkosť zrenice pri dostatku svetla
  • presný tvar a zakrivenie rohovky (topografia)
  • hĺbku prednej komory oka
  • optickú mohutnosť šošovky
  • hĺbku zadnej komory oka
  • axiálnu dĺžku oka

B.I.G EXACT®

presbyopii už určite viete, alebo ste tento pojem aspoň počuli.  Bežné progresívne šošovky boli doteraz počítané pomocou redukovaného štandardného modelu oka. Neberie sa pritom do úvahy, že každé oko je jedinečné – napríklad tvarom šošovky a rohovky, ktorý ovplyvňujú ako presne je šošovka vyrobená na mieru individuálnym potrebám oka. Čím presnejšie sú okuliarové šošovky prispôsobené oku nositeľa, tým je dosiahnuté lepšie a pohodlnejšie videnie.

Ako odborníci na biometrické videnie vieme, že rozhodujúcim faktorom pre čo najlepšie videnie je presnosť merania očí. Iba tak môžu byť vyrobené šošovky individuálne prispôsobené každému oku. S biometrickými presnými progresívnymi šošovkami Rodenstock – B.I.G. EXACT® – je najostrejšie videnie dostupné na všetky vzdialenosti a v každom uhle pohľadu.

Z presnosti biometrického merania zraku však neťažia len progresívne šošovky. S šošovkami B.I.G. EXACT® môžete aj vo vašich jednoohniskových šošovkách zažiť svet, aký ste ho ešte nevideli

 

Kontrastné videnie ako nikdy predtým.

Dokonalé vnímanie detailov.

Kontrastné videnie ako nikdy predtým.

Skvelé nočné videnie.

Prirodzené videnie ako nikdy predtým.

Široké zorné pole.

Farebné videnie ako nikdy predtým.

Prirodzené vnímanie farieb.

Pomocou DNEye® Scannera sú oči individuálne merané a pomocou niekoľko tisíc meracích bodov dokážeme vytvoriť presný model oka. Všetky relevantné biometrické údaje prúdia priamo do výroby šošoviek: Šošovky sú vypočítané tak, aby zodpovedali každému jednotlivému oku s presnosťou na mikrometer.