Zmiernenie myopie pomocou okuliarov pre deti

Či už ide o tablet, počítač alebo domáce úlohy, dnešné deti sa viac sústredia na veci, ktoré majú priamo pred sebou v krátkych vzdialenostiach, než aby trávili čas vonku. Toto správanie vedie k tomu, že u stále väčšieho počtu detí sa rozvíja myopia – nazývaná tiež aj krátkozrakosť. Do roku 2020 bola krátkozraká viac ako tretina svetovej populácie. To znamená, že počas iba dvoch desaťročí došlo k prudkému nárastu.

Odborníci spoločnosti Rodenstock prišli s riešením: Okuliarové šošovky Rodenstock MyCon. Tieto okuliarové šošovky sú presne navrhnuté pre korekciu myopie u detí, zabezpečujú ostré videnie a zmierňujú ďalší rozvoj krátkozrakosti*

35 až 60 percent

Pokiaľ je rodič krátkozraký, riziko rozvoja myopie u dieťaťa sa zvyšuje. Pokiaľ sú myopickí obidvaja rodičia, zvyšuje sa toto riziko na 35 až 60 %.

Viac ako 2 dioptrie

Mopia má tendenciu sa rýchlejšie rozvíjať u detí s myopickými rodičmi. Dokonca aj u jedného myopického rodiča je priemerný nárast krátkozrakosti počas piatich rokov o niečo vyšší ako 2 dioptrie.

Dlhodobo zdravé oči

Korekcia myopie v detstve prispieva k dlhodobo zdravším očiam, pretože výrazne znižuje riziko rozvoja očných chorôb v dospelosti.

Výhody detských okuliarov so šošovkami Rodenstock

Deti rýchlo vnímajú okuliare bez obmedzenia. Okuliarové šošovky MyCon od spoločnosti Rodenstock sú k dispozícii v rôznych stenšeniach a je ich možné flexibilne prispôsobiť potrebám dieťaťa. A čo je najdôležitejšie, sú tenšie a ľahšie ako veľa iných šošoviek pre korekciu myopie na trhu.

 • Ľahký a odolný materiál
  Okuliarové šošovky sú vyrobené z plastu a zabezpečujú vysokú bezpečnosť počas zábavy a voľnočasových aktivitách.
 • Najlepšie videnie
  Okuliarové šošovky MyCon zlepšujú videnie bez ohľadu na to, či je dieťa “iba” mierne alebo silne myopické.
 • Extrémne ľahké a tenké
  Okuliarové šošovky Rodenstock sú tenšie a ľahšie aj pri vysokých dioptriách a zároveň prinášajú vysokú ostrosť videnia.
 • Jednoduché riešenie
  Okuliarové šošovky pre reguláciu myopie sú najjednoduchšou formou korekcie krátkozrakosti a pomáhajú zabrániť jej nekontrolovateľnému rozvoju u detí.

 

Čo sa skrýva za okuliarovými šošovkami MyCon?

Myopia je dôsledkom príliš dlhého oka. Bežné jednoohniskové šošovky môžu myopiu korigovať, ale nie sú určené k jej spomaleniu. Pri korekcii týmito šošovkami sa svetlo skôr premieta za sietnicu, čo u niektorých detí spôsobuje nadmerné predlžovanie oka a to myopiu ďalej zhoršuje.

V okuliarových šošovkách MyCon je svetlo rozptýlené tak, že dopadá na perifériu pred sietnicu a nie za ňu. Tým sa spomaľuje rast dĺžky oka. Oblasti kontroly progresie myopie sú v šošovkách MyCon umiestnené v perifériách. Tým je zabezpečené, že zraková ostrosť pre priamy pohľad je čo najmenej ovplyvnená.