Notice: Undefined index: HTTPS in /data/web/bibieoptik.sk/public_html/inc/definitions.inc.php on line 3 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/bibieoptik.sk/public_html/inc/definitions.inc.php:3) in /data/web/bibieoptik.sk/public_html/inc/definitions.inc.php on line 4 Fototropné šošovky | BiBie OPTIK | Očná optika Zvolen

Fototropné šošovky

Fototropná okuliarová šošovka zlepšuje komfort videnia v exteriéri. Jej tmavnutie je spôsobené UV žiarením dopadajúcim na jej povrch. Znamená to, že napríklad v aute alebo v miestnosti za slnečného počasia nereaguje tak, ako reaguje v exteriéri.

 

V súčastnosti existuje niekoľko významných výrobcov fototropných okuliarových šošoviek. Z materiálov prevláda, rovnako ako v celej očnej optike, plast. U lepších materiálov, ako sú napríklad Colormatic, Suntech alebo Transitions, má nezafarbená šošovka absorbciu viditeľného svetla asi 10% a absorpciu UV žiarenia 100%, pri maximálnom zafarbení absorbuje až 85% viditeľného svetla a 100% UV žiarenia. Môžu sa teda používať bez obmedzení po celý deň, aj pri zhoršených svetelných podmienkach.

© 2018 www.BibieOptik.sk | Vytvorila: 3w media s.r.o.