Notice: Undefined index: HTTPS in /data/web/bibieoptik.sk/public_html/inc/definitions.inc.php on line 3 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/bibieoptik.sk/public_html/inc/definitions.inc.php:3) in /data/web/bibieoptik.sk/public_html/inc/definitions.inc.php on line 4 Antireflexné šošovky | BiBie OPTIK | Očná optika Zvolen

Antireflexné šošovky

Jasné argumenty prečo si vybrať šošovky s antireflexnou úpravou

     Prečo šošovky s antireflexom? 

Ak dopadá akékoľvek svetlo na plochu okuliarovej šošovky, neprechádza v plnej intenzite, ale časť svetla sa odráža späť. Toto vedie k vzniku rušivých reflexných obrazov a ku zhoršenej kvalite videnia. Šošovka je tým pre svetlo menej priepustná a je znížená jasnosť pozorovaného predmetu.

     Antireflexné šošovky ponúkajú jasnejšie videnie.

Antireflexná úprava je zložená z mnohých veľmi tenkých vrstiev, ktoré sa za hlbokého vákua nanášajú na povrch okuliarových šošoviek. Antireflexné vrstvy sú spočítané tak, aby ich fyzikálne vlastnosti zaisťovali zníženie, alebo obojstranné vyrušenie odrážajúcich sa lúčov. Tento efekt je tým väčší, čím je antireflex kvalitnejší. Antireflexné úpravy sú veľmi dôležité aj z estetického hľadiska, pretože zvýšenie priepustnosti umožňuje jasnejší pohľad do očí nositeľa okuliarov. Napríklad, u bežnej šošovky sa odráža zhruba 6% svetla, u šošovky so superantireflexom sa odráža len 0.6% svetla.  Čím menej svetla sa odrazí, tým je vyššia priepustnosť okuliarovej šošovky.

     Jasné argumenty pre antireflexné šošovky

Nerušené videnie je dôležité predovšetkým pre riadenie motorových vozidiel. Za svitania, pri súmraku, alebo keď sa cesta pred vami v protisvetle leskne, získate antireflexnými okuliarami viac istoty pri riadení. Pri jazde v noci sú redukované nepríjemné odrazy pouličných lámp a reflektorov oproti idúcich vozidiel. Zvýšená priepustnosť antireflexných šošoviek pomáha k rýchlejšiemu rozoznaniu detailov. Taktiež je veľmi silne vnímané rušivé zrkadlenie na tmavých slnečných okuliaroch. S antireflexnou úpravou vidíte nerušene.

šošovka bez antireflexu

šošovka s antireflexom

 

Okuliare bez antireflexu

Okuliare s antireflexom

 

Pohľad cez antireflexné šošovky

Pohľad cez obyčajné šošovky

 

© 2018 www.BibieOptik.sk | Vytvorila: 3w media s.r.o.